آفریننده «شیرشاه» در اثر کرونا درگذشت

دسته بندی

اشتراک گذاری

آفریننده «شیرشاه» در اثر کرونا درگذشت
آن سالیوان انیماتور فیلم کارتون سینمایی مشهور «شیرشاه» سو‌مین عضو منزل بازنشستگی تلویزیون و موشن پیکچرز است که بر اثر کرونا جان خویش را از دست میدهد .

آن سالیوان انیماتور «شیرشاه» و «پری کوچک دریایی» فرآورده دیزنی , در ۹۱ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ درگذشت .

انجمن بازنشستگان وودلند هیلز وابسته به صندوق تلویزیون و موشن پیکچرز خبر درگذشت سالیوان بر اثر مشکلات ناشی از بیماری کووید ۱۹ را رسماً گفت .

وی اهل فارگوی داکوتا بود و در راءس هنری دانشگاه پباده سازی پاسادنا به عبارتی مدرسه‌ای که مایکل بِی و زک اسنایدر در آنجا علم آموزی کردند , یادگرفتن روءیت کرد . بعد از فارغ التحصیلی در ده سال ۵۰ میلادی فعالیت خویش را تحت عنوان انیماتور در شرکت والت دیزنی آغاز کرد .

در سال ۱۹۷۳ زمانیکه چهار فرزند داشت استارت به همیاری با موسسه هانا باربِرا کرد , البته بعدا به دیزنی برگشت و در کردار فیلم هایشاخص انیمیشنی شرکت کردن کرد .

«اولیور و رفقا» ( ۱۹۸۸ ) «پری کوچک دریایی» ( ۱۹۸۹ ) «دانگرفیلد منزل به دوش» ( ۱۹۹۱ ) «دنیای خوب» ( ۱۹۹۲ ) «شیرشاه» ( ۱۹۹۴ ) «هرکولها» ( ۱۹۹۷ ) «تارزان» ( ۱۹۹۹ ) «زندگی تازه امپراتور» ( ۲۰۰۰ ) «لیلو و استیچ» و «سیاره گنج» ( ۲۰۰۲ ) از جمله اثر ها شاخص وی در قضیه فیلم‌های سینمایی کارتن می باشند .

اشتراک گذاری