برترین فیلم های 2020 که نباید از دیدنشان غافل شد

دسته بندی

اشتراک گذاری

برترین فیلم های 2020 که نباید از دست داد!

معمولا در پی هر سال سینمایی عالی یک سال سینمایی میانگین داریم. سال قبل از نظر اسامی بزرگ یکی‌از آن سال‌های استثنایی بود. از کوئنتین تارانتینو تا مارتین اسکورسیزی فیلم ساخته بودند و مثل همیشه سینمای مستقل نیز برایمان یک سری اسم جدید داشت.علاوه بر این، کارگردانان مطرحی مانند نوآ بومباک که با فیلم‌هایشان توجه را به خود جلب کردند. تعیین لیست برترین فیلم های 2020 به آسانی سال گذشته نیست!

  • هرگز به ندرت گاهی همیشه

برترین فیلم های 2020
برترین فیلم های 2020

درامی که بارداری دختری هفده ساله در شهری کوچک در پنسیلوانیا , جایی که سقط جنین ممنوع است , را روایت می کند . او و یکی از فامیل هایش راهی نیویورک می شوند تا راهی برای پایان دادن به بارداری او بیابند.

الیزا هیتمن در‌این فیلم داستانی صمیمی در رابطه انتخاب‌ها , رازها و ناراحتی زنانی جوان ساخته است که میخواهند آتی خویش را نجات دهند . دوربین به همان میزان که غم پاییزی و پوسته براق شهر کوچک را ثبت مینماید. حقیقت غافلگیر کننده نیویورک را نیز نشان می دهد.

برترین فیلم های 2020
برترین فیلم های 2020

کلی ریکارد دو سال پیش با فیلم «برخی زنان» ( Certain Women ) توجه‌ها را به خودش جلب کرد . درامی زنانه که به شیوه‌ای هنرمندانه درست شده بود . فیلم جدیدش «اولین گاو» نیز یک درام است که البته سال ۲۰۱۹ نیز در فستیوال تلوراید اولین نمایش‌اش تجربه کرد البته نمایش عمومی‌اش به اوایل سال ۲۰۲۰ افتاد.

فیلم‌نامه‌ی فیلم را خود ریچارد به همراه جاناتان ریموند مبتنی بر رمانی از ریموند نوشته‌اند. نام با اهمیت کتاب داستان «نیمه‌ی زندگی» است . روایت آشپزی که به غرب سفر کرده و به گروهی از تله‌گذاران پوست خز پیوسته است. او در بین آنها صرفا موفق می‌شود با یک مهاجر چینی رابطه برقرار کند . مردان باید با هم همیاری کنند البته حقیقت این است که تجارت همه‌ی آنان به صاحب زمین ثروتمندی مربوط است که صاحب و مالک یک گاو شیرده است.

  • دستیار

برترین فیلم های 2020
برترین فیلم های 2020

رام قوی و تعجب‌آور کیتی گرین در دفتر کار فیلم‌سازی در نیویورک می‌گذرد که هیچ کس نمی‌تواند حدس بزند رئیسش چه کسی است. مدیریت در زمان فیلم نه دیده می‌شود و نه نامی از وی برده می‌شود.فیلم ماجرا یک روز کاری دستیاری مبتدی و تازه کار با بازی جولیا گارنر است که میز کار رییس را آراسته می نماید , پاسخ تلفن‌ها را می دهد , نامه‌ها را پرینت می گیرد و ارتباطات رئیسش را رفع و رجوع می کند.

فیلم فارغ از آن که نامی از مدیر برده شود اشاراتی به هاروی واینستین دارد و تمدن سکسیسم حاکم بر هالیوود. در حین فیلم هیچ رودررویی با مدیریت رخ نمی‌دهد البته حسی وجود دارد که گویی به زودی دستیارش درمقابل او خواهد شورید. در عین حال ممکن است که او به کارش ادامه دهد.

  • وسعت شب

برترین فیلم های 2020
برترین فیلم های 2020

آیا بیگانگان مارا میبینند؟ آیا آنها جایی در آسمان‌های مکزیکوسیتی در ده سال ۹۱۵۰ شناور بوده‌اند؟این شهر کوچک لبریز راز و رمز آکنده‌از این دست پرسش‌هاست که طوری در فیلم مطرح میگردند که انگار توشه نخستین است چنین سوالاتی را می‌شنویم.

روایت از یک عصر آغاز می‌گردد , هنگامی که یک اجرا کننده رادیویی و یک اپراتور گوشی تلفن به عمل مشغولند و یک دفعه زن اپراتور با بازی سیرا مک‌کورمیک متوجه سیگنا‌ل‌هایی میگردد که از جایی نامفهوم ولی در به عبارتی نزدیکی‌ها ارسال می شوند. هم‌چنان که دوربین در نمایی طولانی از بالای شهر می‌گذرد و دیالوگ‌های سکو یک را می‌شنویم , مطمئن می‌شویم که استعدادی خارق‌العاده فیلم را ساخته است : اندرو پترسون.

  • صعود

برترین فیلم های 2020

کارگردان فیلم مایکل کووینو و همکار فیلم‌نامه‌نویسش نقش دو رفیق دوچرخه‌سوار را بازی می کنند که رفاقت چندین و چند‌ساله‌ی آن‌ها در طول این سالیان دچار چالش‌های مختلفی شده است. نماهای طولانی و قطعات موسیقی که غیرقابل پیش‌بینی هستند، این فیلم را به سفری دوست‌داشتنی و جذاب تبدیل کرده است.

برترین فیلم های 2020
برترین فیلم های 2020

از آن فیلم هنری‌هایی که ممکن است توجه جشنواره‌های مستقل را به خویش جلب مینماید . ماجرا زنی شصت و خرده‌ای ساله که تمامی چیزش را در دوران رکورد اقتصادی از دست میدهد و سوار بر ونش , گشت‌و‌گذاری در غرب ایالات متحده ترتیب می دهد و مانند یک کولی امروزی زندگی می کند .

 

اشتراک گذاری