بیوگرافی پیمان معادی پ

دسته بندی

اشتراک گذاری

بیوگرافی پیمان معادی
پیمان معادی کارگردان , هنرپیشه و فیلم نامه نویس اهل ایران متولد 9 تیرماه 1346 در نیویورک هست و 46 سال دارااست . قول معادی فرزند یک زوج اهل ایران است که در سال 1970 در نیویورک , ایالات متحده متولد شد . بابا و مادرش اهل ایران بومی ایالات متحده بودند , بعداز به دنیاآمدن قسم در سن 5 سالگی اش به جمهوری اسلامی ایران بازگشتند .

قول معادی در کنار پدرش
قول معادی و بابا و فرزندش
تزویج عهد معادی
عهد و پیمان معادی متاهل می‌باشد و وصلت نموده است . فرانک قوانلو اسم همسر او است . این زوج دو فرزند به نام های باران و رایان هم داردند .
شغل دوم قول معادی
شغل دوم قسم معادی : قول معادی هنرپیشه , فیلنامه نویس و کارگردان دوستداشتنی سینمای کشور‌ایران , علاوه بر شغل حساس خویش در میدان سینما , صاحب و مالک یک آلبوم ساعت در شهرک غرب تهران است .

قسم معادی و همسرش
عکس فرانک همسر عهد معادی
او‌لین بازی با دخترش باران
قسم معادی در نمایش «در توقع گودو» به کارگردانی همایون بی نیاز زاده با دخترش باران همبازی شد . باران معادی نقش پسر نوپا این نمایش را ایفا کرد .
حضور عهدوپیمان معادی در پروژه های فرنگی
عهد معادی علاوه بر حضور در فیلم های اهل ایران در پروژه ها سینمایی و تلویزیونی فرنگی حضور داشته است . در سال 2014 در سریال شب کالا شبکه اچ بی وی به کارگردانی استیون زایلیان بازی کرد که در سال 2016 پخش آن آغاز شد , معادی در‌این سریال در کنار جان تورتورو و مایکل کی ویلیامز نقش شخصیتی به اسم سلیم خان را ایفا میکرد .
معادی در سال 2014 تحت عنوان هنرپیشه نقش اولیه در کمپ ایکس ری در نقش علی به اجرای نقش پرداخت . کریستن استوارت تحت عنوان نقش کامل کننده او در‌این فیلم ظواهر شد . کمپ ایکس ری در فستیوال فیلم ساندنس پرده برداری شد و بازی معادی مورد دقت منتقدان و عموم قرار گرفت . معادی در سال 2015 به پروژه آخری شوالیه ها ضمیمه و همبازی مورگان فریمن و کلایو اوون شد .

عکس قسم معادی
عکس و بیوگرافی عهدوپیمان معادی
تحصیلات قسم معادی
او فارغ التحصیل حرفه مهندسی متالورژی از دانش گاه آزاد کرج سال ( 1373 ) هست .
از نوشتن تا بازیگری
قول معادی کارش را با نوشتن فیلم نوشت آغاز کرد . اولی تجربه او نوشتن فیلم نامه فیلم نغمه قو در سال 1379 بود وی کماکان می نوشت تا این‌که با اصغر فرهادی آشنا شد , این شناخت که ابتدا برای نوشتن فیلم نامه بود با سفارش بازیگری از سمت اصغر فرهادی , قول را وارد گود بایگری در فیلم در رابطه الی کرد .
او‌لین کارگردانی عهد معادی
برف روی کاج ها در سال 1390 هم او‌لین فیلمی بود که او کارگردانی کرد .

قول معادی و طفل هاش
عکس فرزندان قول معادی
غالب خرس نقره
دو سال سپس بازی او در نقش نادر در فیلم طلاق نادر از سیمین , خرس نقره شایسته ترین هنرپیشه مرد از فستیوال دربین المللی فیلم برلین را برایش به ارمغان آورد و این فیلم چیره اسکار و گلدن گلوب 2012 شد .
چیره سیمرغ بلورین
غالب سیمرغ بلورین سی امین فستیوال فیلم فجر , شایسته ترین فیلم از نظر تماشاگران برای فیلم برف روی کاج ها به کارگردانی خودش است .
جایزه صدا و وجدان حقیقت
راس همگانی کارها مسلمانها هالیوود ( MPAC ) بعداز نمایش فیلم کمپ ایکس ری از قسم معادی با اهدای جایزه صدا و وجدان حقیقت تقدیر کرد در بخشی از این طومار برای این هنرپیشه نوشت : ما این افتخار را داریم از شما تحت عنوان مسلمانی که با بازی در فیلم «کمپ ایکس ری» فضای قابل قبولی را برای اعتراض به رفتارهای ضدبشری نسبت به یک مسلمان زندانی شده , رقم زدید , یاد کنیم .

فیلم کمپ ایکس ری

فیلم شناسی قسم معادی
قسم معادی تحت عنوان کارگردان
2019 بمب ; یک عاشقانه
2 . برف روی کاج ها ( 1389 )
3 . ماتیک ( 1385 ) ( فیلم کوتاه )
فیلم های سینمایی قسم معادی
دربارهٔ اِلی
طلاق نادر از سیمین
خشکسالی و لاف
داستان ها
ملبورن
عدالت کیفری
کمپ ایکس ری
پایانی شوالیه ها
ابد و یک روز
13 ساعت : سربازان نهفته بنغازی ( 2016 مایکل بی )
2016 ابد و یک روز
2016 آن شب
Window Horses
شش زیرزمین
بمب ; یک عاشقانه
یک دفعه درخت
متری شیش و نیم
نمایشنامه نویسی قول معادی
1 . سرود قو ( 1379 )
2 . عطش ( 1382 )
3 . کما ( 1382 )
4 . کافه ستاره ( 1384 )
5 . شام عروسی ( 1385 )
6 . برف روی کاج ها ( 1390 )
2019 بمب ; یک عاشقانه
قول معادی تحت عنوان طراح خرقه
1 . عطش ( 1382 )
بازیگری قسم معادی در نمایش زنده
1 . خشکسالی و لاف ( 1390 ) – ( محمد یعقوبی )
2 . معطل گودو ( 1392 ) – ( همایون بی نیاز زاده )
عهدوپیمان معادی تحت عنوان مشاور نمایش نامه
معادی مشاور نمایش نامه های بخش اعظمی از فیلم های سینمای کشور‌ایران نظیر تهران 1500 بوده است .
لیلیا حاتمی و عهدوپیمان معادی
جوایز و افتخارات قسم معادی
غالب خرس نقره شایسته ترین هنرپیشه مرد از فستیوال در میان المللی فیلم برلین برای نقش آفرینی در فیلم « طلاق نادر از سیمین »
نامزد اخذ جایزه شایسته ترین هنرپیشه مرد از فستیوال فیلم آسیا پاسیفیک برای بازی در فیلم « طلاق نادر از سیمین »
نامزد اخذ سیمرغ بلورین شایسته ترین هنرپیشه نقش اولیه مرد از سی و چهارمی فستیوال فیلم فجر برای نقش آفرینی در فیلم « ابد و یک روز »
تندیس شایستگی و دیپلم افتخار شایسته ترین هنرپیشه نقش اولیه مرد در هجدهمین پای کوبی سینما برای نقش آفرینی در فیلم « ابد و یک روز »
لوح تشکر و تندیس شایسته ترین هنرپیشه نقش نخستین مرد د‌همین جشن و پای کوبی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای کشور‌ایران برای نقش آفرینی در « ابد و یک روز » این چهارمی جایزه قسم مَعادی از جشن و پایکوبی منتقدین سینما می باشد .

اشتراک گذاری