جک جیلنهال با بازی بداهه کار دست خویش داد

دسته بندی

اشتراک گذاری

جک جیلنهال با بازی بداهه کار دست خویش داد
دنی گیلروی پیش از آنکه سعی نماید اولی تجربه کارگردانی خویش را رقم بزند , برای تعدادی ده سال نویسندگی فیلم‌های متعددی را انجام داده بود . این شکیبایی برای موفقیت در موضع کارگردانی ارزشش را داشت .

فیلم سینمایی «شبگرد» یکی شایسته ترین فیلم‌های سینمایی ده سال اخیر بوده است که از گویش چهره‌ای نئونوآر برای اخلاق دنیایی بدون‌نور و نگران کننده به کار گیری و ماجرا کسی را ماجرا می‌نماید که از جرائم وحشیانه شهر فیلم می گیرد و آنها را به ایستگاه‌های خبری می فروشد .

جیک جیلنهال درین فیلم سینمایی به خیر نقش آفرینی کرده و توانسته به شخصیت لو بلوم معاش و جان ببخشد .

ایده فیلم در سال ۱۹۸۸ به راز کارگردان زد
حقایقی از فیلم «شبگرد» جیک جیلنهال

ایده‌ای که برای اولین دفعه به راز دن گیلروی زد و در غایت باعث به ساخت فیلم سینمایی «شبگرد» شد , در سال ۱۹۸۸ به ذهن وی آمده بود . وی قرار بود فیلم معاش شخصی را که در ده سال ۴۰ میلادی تصاویری از جریمه‌ها را به روزنامه‌ها می‌فروخت را بسازد , البته این ایده را وقتی که فیلم «چشم عموم» با بازی جو پشی ساخته شد کنار گذشت و تصمیم گرفت با نگه داشتن هسته حیاتی قصه و افزودن فاکتور‌های امروزی فیلم جدیدی از آن در آورد .

کاهش وزن جیک جیلنهال
حقایقی از فیلم «شبگرد» جیک جیلنهال

نقطه درخشانی در‌این فیلم موجود هست و آن نیز بازی جیک جیلنهال است . وی در تمامی سکانس‌های این فیلم سینمایی ظواهر میگردد . جیلنهال تصمیم گرفت که لو بایستی به میزان یک گرگ صحرایی برای شکار گرسنه باشد . به همین خاطر وی فی مابین ۲۰ الی ۳۰ پوند وزن کم کرد تا به ظاهری لاغر و نحیف دست پیدا نماید .

روش تبلیغاتی خیره کننده
حقایقی از فیلم «شبگرد» جیک جیلنهال

هنگامی که تنظیم کنندگان این فیلم برای تبلیغات دست به عمل شده بودند از روش‌ها و استراتژی‌های متمایز برای تبلیغ استعمال کردند . این تبلیغ دربرگیرنده یک رزومه فرضی برای شخصیت لو بلوم در کریگزلیست می گردد . همینطور آنان یکسری شبکه اجتماعی به اسم وی در فضای مجازی ساختند .

فیلمبردار , پدرخوانده جیک جیلنهال بود
حقایقی از فیلم «شبگرد» جیک جیلنهال

هر کس فیلمبرداری این پروژه را بر عهده داشت , رابرت السویت بود که در واقع بابا خوانده جیک جیلنهال است . اما زمینه از پیش طرح ریزی شده کمبود و صرفا به صورت تصادفی رویداد . گیلروی وقتی که روی فیلم نامه «میراث بورن» که به کارگردانی برادرش ایجاد شده است فعالیت می کرد با السویت آشنا شده بود .

بازی بداهه‌ای که باعث به جراحی شد
حقایقی از فیلم «شبگرد» جیک جیلنهال

در سکانسی که شخصیت لو بر راز خودش فریاد می زند , جیلنهال چکیده را میخواهد به صورت بداهه بازی نماید و شیشه آیینه‌ای را می شکند . ولی در واقع دست خویش را می برد و پس از این سکانس بدون چاره می گردند راهی مریض خانه شوند . جیلنهال برای رهایی از این صدمه دیدن به یک جراحی ۴ ساعته و ۴۶ بخیه نیاز داشت . وی شش ساعت بعد از مرخص شدنش از از بیمار ستان مجدد رمز صحنه فیلمبرداری میرود و بدون چاره می شود در بعضی از سکانس‌ها دستش را پشت سرش نگه داراست .

گیاهی که قرار بود سگ باشد
حقایقی از فیلم «شبگرد» جیک جیلنهال

شخصیت لو در‌این فیلم به صورت تر و تمیز گیاهی را که در ساختمانش است آب میدهد . البته در فیلم نوشت ابتدایی گلی وجود نداشت و قرار بود که جیک یک حیوان خانگی داشته باشد . این ایده زیاد هوشمندانه بود به دلیل آنکه در دست گرفتن سگ در سکان‌های فیلمبرداری طاقت فرسا بود و در سطح دوم ممکن بود حیوان خانگی ار تاثیرگذاری شخصیت لو بکاهد .

هنرپیشه بدلکار
حقایقی از فیلم «شبگرد» جیک جیلنهال

همانگونه که رایان گاسلینگ درفیلم سینمایی «رانندگی» انجام داده بود , جیک جیلنهال نیز بیشتر سکانس‌های بدلکاری فیلم در بخش‌های مرتبط با ماشین را خودش انجام داده بود .

اشتراک گذاری