دنی هیکس در 68 سالگی از دنیا رفت

دسته بندی

اشتراک گذاری

دنی هیکس در 68 سالگی به علت سرطان از دنیا رفت

دنی هیکس  ۶۸ ساله بعد از مدتی دست‌وپنجه نرم کردن با سرطان از دنیا رفت .

حدود یک ماه گذشته بود که دنی هیکس خبر از ابتلای خود به سرطانی وخیم اعطا کرد که باعث خواهد شد میان یک تا سه سال آینده از جهان برود ; اتفاقی که متأسفانه خیلی زودتر از پیش‌بینی‌ها صورت داد و هنرپیشه قسمت دوم مجموعه Evil Dead در ۶۸ سالگی درگذشت .

این خبر را کمپانی Full Empire Promotions اعلام کرده که کارهای اداری هیکس را برعهده داشت . طبق اطلاعات منتشرشده بوسیله این شرکت در شبکه‌های اجتماعی , هیکس در زمان فوت در خانه خود واقع در کالیفرنیا زندگی می کرد و بعد از پشت‌سر گذاشتن روزهایی سخت , از دنیا رفت .

هیکس حدود یک ماه قبل در صفحه‌ی فیسبوک خود پیامی نهاده و در مورد حالت سلامتی خویش گفته بود : «به همه‌ی مردمی که سعادت ملاقات آن‌ها را از نزدیک نداشته‌ام و ۶۰۱۸ طرفدار خود که از کارهای من لذت برده‌اند , می بایست خبر بدی را اطلاع بدهم . من به سرطان مرحله چهار مبتلا شده‌ام و نهایتاً بین یک تا سه سال زمان برای زندگی خواهم داشت . بایستی به همه‌ی شما بگویم که از تمام لحظات قدمت خویش به‌عنوان یک شخص ۶۸ ساله رضایت دارم و اگر مجدد به عقب برگردم هم تغییری در نحوه‌ی کار و زندگی‌ام تولید نخواهم کرد و از چیز خاصی پشیمان نیستم . البته به غیر از یک مورد! دوست دارم دوباره به آن کلبه برگردم و ببینم واقعاً در آن انبار زیرزمین چه خبر بود ( اشاره به فیلم Evil Dead 2 ) . »دنی هیکس 'Evil Dead II'

پس از نشر این پست , دامینیک مانچینی رئیس Full Empire Promotions و دوست صمیمی هیکس , طرفداران این بازیگر را در جریان اوضاع جسمی و سلامتی او قرار می‌داد و متأسفانه اخبار حکایت از بدتر شدن شرایط هیکس داشت . به‌طوری‌که ۱۰ روز بعد از صحبت‌های هیکس , مانچینی از این گفت که وضعیت وی چندان خوب نیست و به‌شدت شم خستگی و بیماری می‌نماید و به‌سختی قادر است غذا بخورد . کمتر از یک هفته بعد از آن هم خبر ناراحت‌کننده‌ی دیگری از وی منتشر شد مبنی بر اینکه در خانه خود زمین خورده و به بیمارستان منتقل شده‌است .

حدود یک هفته قبل بود که طرفداران هیکس آگاه شدند که وی در وضعیت هاسپیس به منزل منتقل شده‌است ; وضعیتی که بیمار در آن فاصله‌ی چندانی با مرگ ندارد و پرستاران محیطی آهسته را برای او تدارک میبینند تا کم‌کم آماده‌ی رفتن از این جهان شود . درحالی‌که مانچینی از طرف داران هیکس درخواست کرده بود با مراجعه به سایت GoFundMe به او و اعضای خانواده‌اش کمک نمایند و در ازای آن مواردی چون عکس‌های امضا شده از هیکس هدیه بگیرند , البته متأسفانه درنهایت عمر وی به پایان رسید و از دنیا رفت .

اگر‌چه دنی هیکس بازیگر چندان سرشناسی برای خیلی از علاقمندان سینما نبود , اما حضور جالبی که در اولین بازی سینمایی خود در قسمت دوم Evil Dead داشت سبب ساز شد دوستداران سرسختی پیدا نماید که حتی بعداز گذشت بیش از سه دهه , به یاد وی باشند . هیکس بعدها در آثاری زیرا Darkman , Intruder , Maniac Cop و The Demolitionist بازی کرد و نقشی زیاد کوتاه هم در فیلم مرد عنکبوتی 2 ( Spider – Man 2 ) به‌عنوان یکی از مسافران قطار معروف آن فیلم داشت . آخرین فیلم او نیز The Blood Hunter بود .

اشتراک گذاری