دنی ویلنو فیلم جدیدی می سازد

دسته بندی

اشتراک گذاری

دنی ویلنو فیلم جدیدی بعداز Dune می سازد

دنی ویلنو در گفتگو جدید خویش در مورد فیلم احتمالی بعد خود سخن گفته و همینطور هنوز فیلم Blade Runner 2049 را مجدد تماشا نکرده است .

دنی ویلنو با کارگردانی فیلم Arrival ( ورود ) در سال ۲۰۱۶ , وارد ساخت فیلم‌های علمی تخیلی شد و بعد از آن فیلم Blade Runner 2049 ( بلید رانر ۲۰۴۹ ) را کارگردانی کرد و درحال حاضر وظیفه کارگردانی ریبوت فیلم Dune ( تل ماسه ) را بر عهده دارد که از این فیلم علمی – تخیلی , به‌عنوان یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ یاد می‌شود و نسبت به فیلم‌های گذشته خویش از بودجه بزرگ‌تری نیز برخودار بوده است . بااین‌حال , ویلنوو در کارنامه خود وظیفه کارگردانی فیلم‌هایی با مقیاس کوچک‌تر و با هزینه کمتری چون فیلم Prisoners ( زندانیان ) و فیلم Sicario ( سیکاریو ) را هم بر عهده داشته که هر دو فیلم با تحسین منتقدان هم مواجه شده بودند .

به‌نظر می‌رسد که ویلنوو به‌دنبال بازگشت برای ساخت فیلم‌هایی با هزینه و مقیاس کوچک‌تر است . به نقل از IndieWire , ویلنوو میهمان قسمت تازه برنامه پادکست راجر دیکینز بوده که قبلا در چندین اثر با این کارگردان خوش نام همیاری کرده بود . ویلنوو در صحبت‌های خویش در مورد مقیاس فیلم‌های چون Blade Runner 2049 و Dune صحبت کرد و اظهار‌کرد که چرا او میخواهد فیلمی با بودجه متوسط و با مقیاس کوچک‌تری را تولید نماید . ویلنوو اذعان کرد :

بهتر میباشد برای سلامتی خودم کار کم هزینه و کوچک‌تری را ایجاد کنم . فکر می‌کنم رجوع به فیلم‌هایی با مقیاسی مثل فیلم Sicario که لازم نیست ماه‌ها در مورد طراحی ماشین یا این که کیف پول یا این که اسلحه فکر و بررسی کنم , رخداد خوبی خواهد بود . من می‌توانم مقیاس فیلم را برای آنچه که واقعا می باشد , قبول کنم و آن را بسازم و خوب خواهد بود که به سمت این فیلم‌ها بروم .

دنی ویلنو
دنی ویلنوو به وسیله انجمن منتقدان هالیوود به‌عنوان شایسته ترین فیلمساز ده سال انتخاب شد

صد ولی نباید تا بعداز ساخت و نمایش دنباله فیلم Dune , در انتظار بازگشت ویلنوو به سمت ساخت فیلم‌های کم هزینه‌تر باشیم , ولی این زمینه خبر خیلی بدی نیز نیست و بدون شک علاقه مندان از ساخت فیلمی نظیر Sicaro توسط ویلنوو هیجان‌زده خواهند شد . اگر‌چه درنهایت باید ببینیم که فیلم Dune 2 جلوی دوربین خواهد رفت یا آینده ساخت آن به موفقیت قسمت اولیه بستگی خواهد داشت .

بااین‌حال , این اتفاق قبلا در مورد فیلم Blade Runner 2049 هم رخ داده بود . این فیلم با این که با تحسین منتقدین و طرفداران مواجه شده بود , اما در گیشه عملکرد تجاری ضعیفی داشت و نتوانست به فیلمی پر فروش و سودآور تبدیل شود و حال بسیاری نگران آینده فیلم Dune و رخ دادن اتفاقی شبیه هستند . در هر حال ویلنوو می‌گوید که هنوز فیلم Blade Runner 2049 را مجددا بازدید نکرده است و می گوید که هنوز برای آن آماده نیست .

ویلنوو در این رابطه توضیح داد : «Blade Runner 2049 فیلمی است که هنوز نتوانسته‌ام آن را دوباره بازدید کنم . یک کارگردان برای اینکه بتواند فیلمی که خودش ساخته را هضم کند و با آن به آرامش رسد , نیاز به زمان دارد . زمانی‌که من سرگرم ساخت فیلمی می‌شوم , یک فرآیند شادی , درد و عصبانیت عمیقی در طول این روند شکل می گیرد و وجود دارد . زمانی‌که ساخت فیلم تمام شد , یک‌سری سال زمان میبرد تا بتوانم دوباره این فیلم را بازدید کنم و فیلم را برای آنچه که هست و تشکیل شده , تماشا کنم . اینجانب هنوز با Blade Runner به این مرحله نرسیده‌ام . »

فیلم Dune برای اکران‌ در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ ( ۲۸ آذر ۱۳۹۹ ) برنامه‌ریزی شده‌است . همچنین قرار است ماه آینده صحنه‌های بیشتری از فیلم Dune در مجارستان فیلم‌برداری شود که تاثیری روی تاریخ نمایش آن نخواهد داشت .

اشتراک گذاری