شایسته ترین فیلم های مل گیبسون

دسته بندی

اشتراک گذاری

شایسته ترین فیلم های مل گیبسون
در این مقاله به سراغ یکی دوست داستنی ترین رخ ها در میدان بازیگری و کارگردانی , یعنی مل گیبسون رفته و به معرفی شایسته ترین فیلم های وی می‌پردازیم .

مل گیبسون هنرپیشه , کارگردان , تالیف کننده و تهیه و تنظیم کننده استرالیایی است که بعداز چهار ده سال کار در هالیوود , توانسته منزلت خویش را تحت عنوان یک هنرمند حقیقی وواقعی ثبت نماید . او تا کنون جوایز زیادی را به دست آورده که از در بین آن‌ها می شود به دو جایزه اسکار و یک گلدن گلوب اشاره نمود . ما در اینجا عملکرد داریم تا در دو بخش , نگاهی به شایسته ترین فیلم های مل گیبسون در منزلت هنرپیشه بیاندازیم . با ما در بخش نخستین معرفی همراه باشید .

Gallipoli

مورخ نمایش : 1981
امتیاز IMDB : 7 . 4
گالیپولی یکی شایسته ترین شغل های مل گیبسون در اوایل ده سال هشتاد به شمار میاید . دو دوست به اسم آرچی ( برند لی ) و فرانک ( گیبسون ) برای کمپانی در نزاع جهانی اولیه داوطلب می گردند . یکی‌از آنان به نوع سواره نظام ملحق شده و دیگری به عضویت پیاده نظام ها در می‌آید . این دو بعد از مدتی با حقایق تلخ و ناگواری مواجه می گردند که ذهن آنان را به نیز می ریخته و روی خوش معاش را از آن‌ها دریغ می نماید .

Mad Max 2 : The Road Warrior

مورخ نمایش : 1981
امتیاز IMDB : 7 . 6
این فیلم در واقع دنباله Mad Max با اهمیت است که در سال 1979 به روی پرده سینما رفت . مل گیبسون این توشه در نقش یک سروان اسبق پلیس به اسم تریدی مکس ظواهر شده که یک تنه به نبرد با تبهکاران میرود . وی که جدیدا از یک مهلکه خطرناک جان تندرست به در برده , تصمیم می‌گیرد تا به یک جامعه کوچک برای رهایی از چنگ راهزنان یاری دهد .

Lethal Weapon

مورخ نمایش : 1987
امتیاز IMDB : 7 . 6
مارتین ریگز ( مل گیبسون ) یک سرباز کهنه فعالیت است که بعد از مرگ همسرش , کردار ستیزه جویی پیدا می نماید . وی مدتی بعد از آن تحت عنوان همکار کارآگاه مرتو ( دنی گلاور ) گزینش شده و به دنیای تعقیب و فراروگریز گشوده میشود . این کردار جسورانه ریگز بدین دو در دستگیری متخلفان امداد می نماید البته در ازای آنان را به دردسرهای بزرگی می اندازد . اسلحه مرگبار یک کدام از پرطرفدارترین فیلم های اکشن – هیجانی زمان خویش بود که بخش های دوم تا چهارم آن به ترتیب در سالیان 1989 , 1993 و 1998 به نمایش درآمد .

Braveheart

مورخ نمایش : 1995
امتیاز IMDB : 8 . 3
به یکی‌از دیدنی ترین و تاثیرگذارترین ترین اثر ها جان دار در‌این فهرست می رسیم . شجاع دل یکی شاهکارهای مل گیبسون , چه در موضع بازیگری و چه در موضع کارگردانی است . این فیلم توانست تا در شصت و هشتمین مراسم اسکار دوچندان خوش درخشیده و دو جایزه اساسی و ارزنده را برای گیبسون به ارمغان بیاورد .

روایت از آنجا شروع میشود که یک شورشگر اسکاتلندی به همراه بقیه اعضای قوم , در مقابل پادشاه ادوارد نخستین قیام می نماید تا انتقام قتل نوعروس خویش را بگیرد . فیلم Braveheart قسمتی از آن نوع از اثراتی است که برای مدام در ذهن مخاطب حک می شود و بارها بها دیدن دارااست .

Ransom

مورخ نمایش : 1996
امتیاز IMDB : 6 . 6
تام مولن ( مل گیبسون ) یک مالتی میلیونر معروف است که بعداز ربوده شدن پسرش , مشغول اضطراب و تشویش اکثری می شود . بشر ربایان در عوض آزادی پسرک التماس دو میلیون دلار پول می نمایند . ولی تام به جای زانو زدن و پرداخت این مبلغ , دست به مبادرت دیدنی تری میزند . بنابراین که یک مجموعه مستند رفته و برای رمز بشر ربایان , دو میلیون دلار جایزه انتخاب می نماید .

اشتراک گذاری