فستیوال فیلم کن فصل تابستان نیز برگزار نخواهد شد

دسته بندی

اشتراک گذاری

فستیوال فیلم کن فصل تابستان نیز برگزار نخواهد شد
مسوولان برگزاری فستیوال فیلم کن که آرزو داشتند با مهار چالش کرونا بتوانند این اتفاق افتاد سینمایی را با اندکی تاخیر در فصل تابستان و به صورت حضوری برگزار نمایند , از این تصمیم صرف‌نظر کردند .

به نقل از ورایتی , فستیوال کن با صرف‌نظر از آیتم برگزاری حضوری هفتاد و سومی عصر از این روی داد سینمایی , از پرده برداری از فیلم‌های گزیده این جشنواره در اوایل ماه ژوئن ( نصفه دوم خرداد ماه ) و همیاری با یک‌سری فستیوال فیلم , از جمله فستیوال ونیز , خبر اعطا کرد .

یکی‌از سخنگویان فستیوال فیلم کن در این مورد می گوید : ایده ترتیب دادن یک مراسم حضوری تا همین روز جاری کماکان پیچیده به حیث می رسد به این ترتیب ما عمل را با اعلام اسامی فیلم‌های گوشه ای در اوایل ماه ژوئن پیش میبریم .

بر همین پایه , فستیوال کن به جای برگزاری یک جشنواره مجازی , فیلم‌های چکیده خویش را در بیرون از چارچوب مستمر مراسم کن و در همیاری با جشنواره‌های پاییزه فیلم به نمایش در خواهد آورد .

تیری فرمو ( Thierry Frémaux ) دبیر هنری فستیوال کن در گفتمان انتها هفته خویش با اسکرین دیلی اظهار کرد که به جای رو نمایی از آن‌چه قرار بود فهرست قانونی فیلم‌های چکیده فستیوال این سال باشد , او صرفا اسامی فیلم‌هایی را اعلام خواهد کرد که جزو این فهرست بودند و قرار است از حال تا فصل بهار سال آتی در سینماها نمایش شوند . بر این فیلم‌ها برچسب کن ۲۰۲۰ زده خواهد شد . فیلم‌هایی که برچسب کن ۲۰۲۰ را اخذ می نمایند , در جشنواره‌های بین‌المللی زیرا فستیوال فیلم تورنتو , دوویل , نیویورک , بوسان و لومیر به نمایش درخواهند آمد . به گفته فرمو , قرار است این طرح در رابطه فستیوال ونیز مقداری بالاتر رفته و این دو فستیوال به صورت مشترک فیلم نمایش دهند .

فرآیند تعیین فیلم‌های بخشی برای فستیوال کن سال آتی از فصل پاییز شروع خواهد شد و بعضا از فیلم‌هایی که برای هفتاد و سومی عصر این فستیوال گزینش شده بودند ولی نمایش آنان به خاطر کرونا یک‌سال به تاخیر افتاده است , در فستیوال سال آتی کمپانی داده خواهند شد .

گفتنی است با وجود تحولات تازه , بازار آنلاین این فستیوال بین‌المللی طبق برنامه‌ریزی های قبل از ۲۲ تا ۲۶ ژوئن ۲۰۲۰ ( ۲ تا ۶ تیر ۹۹ ) برگزار خواهد شد .

اشتراک گذاری