از بدترین تا بهترین فیلم‌ های ابرقهرمانی سال ۲۰۲۰

دسته بندی

اشتراک گذاری

فیلم‌ های ابرقهرمانی که در سال 2020 و 2021 اکران شده!

۲۰۲۱ هم مثل هر سال، فیلم‌های جدیدی از MCU ، DCEU و دنیای مارول سونی را در پرونده‌ی سینمایی خود خواهد داشت. در اینجا فیلم‌ های ابرقهرمانی جدید، مانند «جوخه‌ی انتحار ۲» (Suicide Squad 2) و «بیوه‌ی سیاه» (Black Widow) را بررسی خواهیم کرد.

فیلم‌ های ابرقهرمانی، در چند سال اخیر به ژانر اصلی سرگرمی‌های پرفروش تبدیل شده‌اند. جهان سینمایی مارول بزرگترین امتیاز فیلم در تمام دوران ‌ها را به خود اختصاص داده و «انتقام‌جویان: پایان بازی» (Avengers: Endgame) به بالاترین میزان فروش فیلم در سال ۲۰۱۹ دست یافت.

تولید آنها در سال ۲۰۲۱، با شش سریال و چهار فیلم از دیزنی پلاس نسبت به سال‌های پیش در حال افزایش است. محبوبیت مداوم MCU باعث شد تا سونی تلاش‌ هایش را برای ساخت جهان مارول خودش شروع کند. در همین حال، DCEU با برنامه ‌ای برای انتشار حداکثر شش فیلم در سال با اکران در سینما ها و کانال HBO  مکس، همچنان به روند خود ادامه می‌دهد.

پوستر فیلم‌ های ابرقهرمانی 2020

 

با وجود محتوای فیلم های ابرقهرمانی بسیار زیاد، استودیوهای هالیوود تاریخ نشر عنوان ها مورد توقع هر سال را اعلام کردند. با این وجود، این به آن معنا نیست که همه چیز همیشه طبق برنامه پیش میرود. قرار بود سال ۲۰۲۱ فیلم‌ های ابرقهرمانی متعددی را شامل شود که از نمایش در ۲۰۲۰ جا ماندند. پیرو تاخیرهای گسترده به دلیل شیوع ویروس کرونا، فیلم های «بتمن» ( The Batman ) با بازی رابرت پتینسون به کارگردانی مت ریوز به سال ۲۰۲۲ منتقل شد.

همین امر راجع‌به «دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی» ( Doctor Strange in the Multiverse of Madness ) از استودیوی مارول هم صدق میکند. فیلم «بلک ادم» ( Black Adam ) ساخته‌ی دواین جانسون هم برای نمایش در دسامبر ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده بود، ولی این تاریخ اکران را در اواخر سال ۲۰۲۰ از کف داد.

تاخیر‌ در فیلم‌ های ابرقهرمانی سال ۲۰۲۱ تا آنجا ادامه پیدا کرد که استودیوها بتوانند برای فیلم‌ های ابرقهرمانی ۲۰۲۰ که نمی‌توانستند نمایش شوند، جایی بیابند. کوید ۱۹ سالن‌های نمایش را تعطیل کرد و کلیه استودیوهای بزرگ هالیوود را ناچار کرد که لیست عنا وین و زمان ساخت و نمایش خود را مجدد دستکاری نمایند. در سال ۲۰۲۱ شاهد عنا وین دیگری هستیم که بیشتر آن ها فکر نمی‌کردند منتشر شوند. با دقت به همه‌ی اینها، در اینجا لیستی از فیلم‌ های ابرقهرمانی داریم که در سال ۲۰۲۱ نمایش میشوند.

اشتراک گذاری