فیلم شبگرد؛نقد شد

دسته بندی

اشتراک گذاری

شبگرد نقد شد
فیلم سینمایی Night Crawler ( به پارسی : شبگرد ) فیلمی جنایی به کارگردانی دان گیلروی است که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد . شبگرد در مورخ ۵ سپتامبر ۲۰۱۴ در فستیوال بین‌المللی فیلم تورنتو نمایش شد .

این فیلم در حرفه شایسته ترین فیلم نوشت اورجینال یا این که غیر اقتباسی در هشتاد و هفتمی عصر جوایز اسکار نامزد شده بود . ستاره فیلم جیک جیلنهال در نقش یک خبر نگار است که از صحنه‌های تصادف و جرم و جنایت در لس آنجلس فیلمبرداری مینماید و آنها‌را به شبکه‌های خبر ها تلویزیونی میفروشد .

دانی گیلروی در «شبگرد» به دنیای بی کردار و سرشار از خشونت در رسانه‌ها و نقش مردمان معمولی در رویکردی که آن ها پیش گرفته اند انتقاد می کند .

روایت فیلم : مردی به اسم لوئیس بلوم , اخیرا از عمل بی کار شده و بر اثر یک حادثه به صورت اتفاقی با گروهی از فیلمبرداران موسوم به «شبگرد» که در اکنون فیلمبرداری از یک صحنه دلخراش تصادف بودند آشنا می شود . وی تصمیم می گیرد این فعالیت را دنبال نماید و از حوادثی که در تراز شهر چهره می دهد فیلم‌های منحصر تهیه و تنظیم کرده و آنها‌را به سردبیر خبر تلویزیون به اسم نینا رومینا بفروشد . لوئیس که چندان با فن فیلمبرداری و خبرنگاری آشنا نیست , خویش را در موقعیت‌های خطرناکی قرار می دهد تا بتواند به هر طریقه ممکن تصاویر کمیابی را تنظیم کرده و پول بیشتری بدست بیاورد . شخصیت نینا درین فیلم در واقع نماینده نسب از جامعه رسانه آمریکاست که صرفا خبرها جنجالی را منتشر می نمایند و کاری به حقیقت ندارند .

بازیگران : جیک جیلنهال , آن کیوساک , بیل پاکستون , ریز احمد , رنه روسو و بیل پاکستون , از بازیگران این فیلم میباشند . جیلنهال با این فیلم نامزد اخذ جایزه گلدن گلوب و همینطور انجمن بازیگران ایالات متحده شده بود .

فروش گیشه : شبگرد ۸ . ۵ میلیون دلار میزان دارایی ساخت داشته و پایانی رقم ثبت شده از فروش این فیلم ۳۸ . ۵ میلیون دلار در گیشه‌های جهانی است .

منتقدان و مخاطبان تارنما دارای اعتبار راتن تومیتوز به ترتیب به‌این فیلم امتیاز ۹۵ و ۸۵ از صد را داده اند . آمار و ارقامی که از این فیلم دو وبسایت دیگری IMDb و متاکریتیک ثبت شده‌است , «شبگرد» به ترتیب امتیاز ۷ . ۹ و ۷۶ را اخذ نموده است .

اشتراک گذاری