فیلم هایی با حیوان‌ها درنده

دسته بندی

اشتراک گذاری

فیلم هایی با حیوان‌ها درنده
تهدید در فیلم‌های سینمایی ژانر وحشت می تواند از فاکتور‌ها و مکان‌های متمایز بوجود آید , البته چیز‌هایی در دنیای ارگانیک وجود دارا‌هستند که مراتب از هر چیزی ترسناک‌تر می‌باشند .

فیلم‌های دوچندان موثری درین ژانر نظیر فیلم‌هایی با زمینه زامبی ها , روح , خون آشام و گرگینه‌ها ایجاد شده است , البته کنار وارد شدن با آنان فراوان معمولی است به این دلیل‌که در واقع تمام آن ها موضوعات و موجودات ماورایی می‌باشند و با آن‌ها در معاش حقیقی وواقعی روبرو نخواهیم شد .

ولی این قضیه راجع به فیلم‌هایی که حیوان‌ها برهان کلیدی واهمه می‌باشند این نوع نیست و فیلمسازان یکسری سال است که برای برانگیختن هراس در مخاطبان استعمال میکنند . مشهور‌ترین آنان فیلم «آرواره ها» است که در سال ۱۹۷۵ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ ساخته شد .

گه گاه این موجودات , حیواناتی می‌باشند که ما به هر قیمتی که شده رغبت داریم از آنان بدور بمانیم . مانند کوسه ها , ببر‌ها و خرس ها . چه بسا گهگاه حیواناتی ظاهرا بی گناه می بینیم که به دلایلی می‌خواهند به ماه زخم بزنند .

به دنبال فیلم‌های سینمایی دوست داستنی این ژانر که مدتی نیز می باشد روی خدمت استریم نتفلیکس در اختیار قرار گرفته است با یکدیگر مرور میکنیم .

کوسه شب «Shark Night»
 

این فیلم سینمایی که در حین رونق فیلم‌های سه بعدی در سال‌های ۲۰۱۰ میلادی ساخته شد , به جای به کارگیری از جلوه‌های ویژه که خیلی از فیلمساز‌های امروزی از آن به کارگیری می کردند , از کوسه‌های ساختگی بهره مند شد . این فیلم سینمایی روایت هفت نوجوان دانش جو را قصه مینماید که وقتی که به یک منزل در دریاچه میروند و در گیر دردسر میگردند . زمینه فیلم مقداری بی آلایش و کلیشه‌ای است , البته طرف داران ژانر ترسناک از آن لذت خواهند پیروزی .

گریزلی «Grizzly»

موفقیت «آرواره‌ها» فقط در حیوان ها دریایی خلاصه نمیشود . فیلم سینمایی «گریزلی» اصولا کل نقشه فیلم سینمایی «آرواره» اسپیلبرگ را به یک بیشه منتقل می‌نماید . یک خرس تهاجمی با طول ۱۸ فوتی آغاز به هجوم به کوهنوردان و اشخاصی که در آن اطراق کرده اند , می کند . ولی گروهی دیگر هم می‌باشند که سعی بر شکار وی دارا هستند .

گراز «Boar»

در فیلم گراز «Boar»که جنس ۲۰۱۷ استرالیا است یک گراز وحشی و غول پیکر در جنگل‌های استرالیا موجود هست و تصمیم میگیرد یک خانواده که هفته اشتباهی را برای دیدن آشنا ها خویش گزینش کرده اند را قربانی نمایند . بازیگران این فیلم سینمایی بیل موسلی و جان جرت می‌باشند . این فیلم سینمایی در اکثری از موردها از جلوه‌های عملی به کار گیری نموده است , البته در بخش‌های دیگری که از جلوه‌های ویژه مصرف شده کمتر متعاقد کننده به لحاظ میرسد .

حلزون‌ها «Slugs»
 

این فیلم سینمایی به کارگردانی خوان پیکه سیمون یک کدام از شایسته ترین فیلم‌های ده سال ۸۰ میلادی بود بر طبق رمانی به همین اسم به متن شاون هاستون تاسیس شده است . در حالی که به لحاظ نمیرسد حلزون‌ها موجودات خطرناکی به حیث برسند , البته در‌این کتاب داستان حلزون‌ها با زباله‌های سمی به جانورانی وحشی تبدیل گردیده اند . بازیگری و فیلمسازی این اثر ضعیف است , ولی با سکان‌های هولناک و وحشتناکش به مورد قابل قبولی برای علاقه مندان این ژانر تبدیل شده‌است .

۴۷ متر زیر « 47Meters Down»

این فیلم سینمایی کم میزان دارایی و هیجان آور که درباره ی کوسه هاست قرار بود برای نمایش‌ خانگی منتشر شود , ولی تصمیم استودیو تولید کننده آن عوض شد و نمایش سینمایی برای آن در لحاظ گرفت تا یک کدام از فیلم‌های شگفت انگیز سال ۲۰۱۶ تعیین شود . این فیلم قصه دو خواهری را ماجرا می نماید که برای غواصی به مکزیک می روند , البته در مکانی که در آن گیر افتاده اند به وسیله کوسه‌ها تسلط میگردند .

کوجو «Cujo»

در سال ۱۹۸۳ رمانی به اسم «کوجو» که استیفن کینگ نویسندگی آن را انجام داده بود , فیلمی ساخته میگردد که احتمال دارد یکی‌از شایسته ترین فیلم های اقتباسی از رمان‌های کینگ در طول خودش محسوب می شد . اگر‌چه این فیلم سینمایی منتقدان را متقاعد نکرد , البته آوازه متعددی را به دست آورد و در سال ۲۰۱۴ کینگ این فیلم را یک کدام از مورد علاقه‌ترین فیلم‌های اقتباسی اش خواند .

خزیدن «Crawl»

تمساح‌ها حیواناتی خوب برای استعمال در یک فیلم ترسناک می باشند . خیر صرفا آن ها از ترسناک‌ترین شکارچیان میباشند بلکه عالی است بدانید حدود ۵ میلیون از این موجودات در آمریکا می باشند . این فیلم سینمایی یک ماجرا بی آلایش دارااست . یک دختر و بابا می بایست پس از شبی که سیل و گردباد سبب آورده شدن تمساح‌ها به شهر شده‌است از دست این جانوران فراروگریز نمایند .

اشتراک گذاری