مقررات گلدن گلوب و اسکار تغییر و تحول خواهد کرد

دسته بندی

اشتراک گذاری

مقررات گلدن گلوب و اسکار تغییر و تحول خواهد کرد
آکادمی علم ها و هنر‌های سینمایی قانون ها دارای شرایط فیلم‌ها در اسکار را به دلیل پاندمی ویروس کرونا تغییر و تحول اعطا کرد .

هئیت برگزار کنندگان این مراسم , موافقت موقت خویش را در تغییر‌و تحول این پیش نیاز که یک فیلم برای حضور در جوایز اسکار می بایست هفت روز نمایش سینمایی در سینما‌های تجاری لس آنجلس داشته باشد , اعلام کردند .

به جای این ضابطه , به فیلم‌ها اذن داده میگردد که به صورت دیجیتالی و سوای نمایش در سینما‌ها بتوانند در اسکار حضور پیدا نمایند . البته این قضیه به آن معنا نیست که کلیه فیلم‌هایی که در سرویس‌های استریم نمایش داده می شوند , قابل تعیین و رقابت برای طلای اسکار میباشند . در واقع این مورد بایستی در حیث گرفته شود که فقط فیلم‌هایی که طرح ریزی برای نمایش سینمایی داشته‌اند , می توانند از این ضابطه به کارگیری نمایند .

این فیلم‌ها همینطور می بایست به زمان ۶۰ روز در خدمت استریم منحصر به فرد اعضای آکادمی اسکار برای نمایش قرار بگیرد .

دیوید رابین مدیر آکادمی اسکار میگوید : آکادمی اسکار قاطعانه معتقد است که هیچ راهی برای تجربه جادوی یک فیلم بجز دیدن آن ها در سینما نیست . تعهد ما نسبت به سینما سوای تغییر و تحول و نا گسستنی است . با این وجود , تمامی گیری تاریخی کووید ۱۹ سبب ساز شد این استثنا را قائل شویم و ضوابط تعیین فیلم را تغییر تحول دهیم .

گفتنی است از وقتی وقتی که سینما‌ها مجدد آغاز به عمل نمایند , ضابطه نمایش هفت روزه در سینما‌ها مجددا برای حضور در اسکار الزامی خواهد بود . فیلم‌هایی که تا اکنون در سرویس‌های استریم نمایش داده شدند دیگر ضروری نیست در سینما‌ها هم نمایش شوند .

گفتنی است آکادمی اسکار تصمیم گرفته که یک قسمت از جوایز خویش را حذف و با چکیده دیگر ترکیب نماید . بخش میکس صدا و تدوین کردن صدا به یک جایزه تبدیل خواهد شد و بخش‌های اسکار به ۲۳ کاهش می‌باید .

نود و سومی عصر اسکار ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ ( ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ) میشود .

جوایز گلدن گلوب هم به دلیل این بیماری همگی گیر ضوابط خویش را تغییر و تحول داده است . این اداره ماه قبلی مقررات جدیدی را به اجرا در آورد که قرار بود تا آخرها ماه آوریل برقرار باشند ; ولی اخیرا خاطرنشان کرد با اعتنا به تعطیلی سینما‌ها این مقررات تا مورخ نامحدودی تمدید گردیده اند .

از وقتی هنگامی که سینما‌ها به دلیل چالش بهداشت جهانی تعطیل شدند , برگزار کنندگان گلدن گلوب ضابطه نمایش فیلم برای اعضای انجمن مطبوعات فرنگی هالیوود را تعلیق کردند . در فرمان العمل‌های نو توزیع کننده‌ها می بایست با این انجمن در رابطه باشند تا یک لینک و پیوند نمایش و یا این که ورژن دیجیتالی از فیلم را تنظیم کرده و اعضای این انجمن بتوانند آن را در منزل تماشا نمایند .

اشتراک گذاری