پول های دولتی به نام فیلم سازی در جیب اشخاص خاصی می‌رود

دسته بندی

اشتراک گذاری

پول های دولتی به نام فیلم سازی در جیب اشخاص خاصی می‌رود
ژرژ هاشم‌زاده کارگردان سینما با آنالیز فضای فعلی ایجاد و محتوا در سینما اذعان کرد : وضعیت ساخت فیلم نیست ; از سویی موقعیت اقتصادی به طوری نیست که بتوان کاری انجام بخشید علی الخصوص حوزه فرهنگ و تمدن که در حق تقدم قرار ندارد و سینما برای ادامه حیاتش نیاز به اقتصادی روان داراست .

وی خاطر نشان کرد : از آنجایی که فیلمسازی روز آپ تو دیت به پدیده‌ای گرانتر تبدیل می گردد در فیض برای جستن سرمایه گذار نیاز به مراحل طولانی بازه زمانی همراه با زحمت دوچندان دارااست ; اینجاست که نهاد‌هایی بایستی آستین بالا بزنند و با انگیزه حمایت از حوزه تمدن ورود نمایند , ولی حقیقتا کدام ارگان آنقدر ثروتمند است که تمدن را در حق تقدم خویش قرار دهد پس حقیقتا به آنان به جهت ورود نکردن اثر گذار به‌این حوزه حق میدهم .

این کارگردان در جواب بدین سوال که آیا پول نیست یا این که حوزه فرهنگ وتمدن در حق تقدم نیست , اذعان کرد : حقیقت اینجاست که‌این دو خیلی به نیز متصل می‌باشند یعنی هنگامی که یک ارگان قصد حمایت داراست مبلغی ندارد و یا این که بالعکس , زیرا مساله دیگری در حق تقدم می باشند .

هاشم زاده درباره‌ی حمایت بخش سری از حوزه فرهنگ و تمدن اذعان کرد : مگر بخش محرمانه صدر در صدی وجود دارد؟ کسانی بودند که از بخش‌های مدنی مبلغی گرفتند و آوردند و خرج کردند و اسمشان تحت عنوان تهیه و تنظیم کننده ذکر شد در حالی که‌این تهیه و تنظیم کننده در سینمای کشور ایران تا به اکنون عمل خاصی انجام نداده است! در سینمای ما تعداد آدم‌های بخش محرمانه از تعداد انگشتان یک پارچه کمتر میباشند که از جیب خودشان هزینه میکنند , این‌ها دفاتری دارا‌هستند که ترجیح میدهند فیلم‌های خودشان را بسازند که تماما به‌این دوستان خوب هم حق میدهم .

وی خاطر نشان نمود : اما این بررسی‌ها نماد شکایت گذاری و خرده گیری‌های اینجانب نیست , زیرا حقیقتا از هیچ کس و نهادی توقعی ندارم و هیچ گاه نیز نداشتم , زیرا به طور کامل به موقعیت سینما واقف هستم و روز آپ تو دیت شاهد کوچکتر شدن آن هستم .

هاشم زاده تیتر کرد : مطرح ترین ضعف سینمای کشور‌ایران این است که نتوانستیم تماشاگر تربیت کنیم و آنقدر تراز ذائقه مخاطب را پائین آوردیم که به هر خوراکی قانع میشود و می بایست پشیمانی خورد . به شخصه به سینمای مشغول کننده معتقدم , ولی بایستی کیفیت بالا و آپ دیت باشد خیر این‌که از فیلم‌های فرنگی و قبلی از انقلاب نسخه برداری برداری شود و به عنوان فیلم هر آن چیزی که دوست دارا هستند , ایجاد نمایند .

این کارگردان بیان کرد : ای کاش به سینما بهای بیشتری داده شود در شرایطی که فیلم یه خرده نگاه انتقادی داراست جلوی ساخت و یا این که نمایشش گرفته نشود , زیرا به هیچکس بر نمیخورد و سبب ساز می گردد گوشه و کنار سالم‌تر شده و سینما از این فضای مسموم خارج بیاید .

این کارگردان در پایان در رابطه جدیدترین کار خویش اظهار کرد : دو نمایشنامه با اسم «از به دور نگاهم کن» و «چند روز» را فراهم ایجاد دارم که بعد از دوران کرونا , در صورت مهیا شدن شرایط ایده آل , یکی را کارگردانی میکنم .

اشتراک گذاری